X
تبلیغات
رایتل

ستاره

شخصی

آیا...

 

دوست دارید فکر اطرافیانتان را بخوانید؟
    
 
   
آیا مایلید به افکار کسی که در کنار دستتان نشسته است پی ببرید؟ اگر با افراد زیادی مواجه شده باشیم می‌توانیم بسیاری از افراد را حتی از نوع صحبت کردنشان بشناسیم‌. اما این شناخت در مواجه حضوری با دانستن بسیاری از حالات ثابت شده در علم روان‌شناسی بهترین فرهنگ نامة آدم‌شناسی را برایمان می‌گشاید. با شناخت بیشتر افراد، ارتباطمان جهت دار می‌شود و در مدت کوتاهی خواهیم توانست که به هدف مورد نظر از این آشنایی و ملاقات نزدیک شویم‌. ایجاد رابطه صحیح باعث رشد عزت نفس در انسان می‌شود و ارتباط ما با خودمان و اطرافیان تقویت می‌شود.
    هر چه بهتر و کامل‌تر با خود و دیگران ارتباط برقرار کنیم‌، احساس موفقیت از ایجاد یک ارتباط صحیح و دوستانه ما را زودتر به هدفهایمان می‌رساند و باعث تعالی افکار و رفتارمان در زندگی می‌شود.


  فرد خوددار:
    اگر شخصی دستهایش را پشت کمر قفل کند، نشان می‌دهد که خود را به شدت کنترل کرده است‌. در این حالت او سعی دارد خشم یا احساس ناامیدی را از خود دور کند.


  حالت تدافعی‌:
    اگر انگشتان دستها به بازو گره خورده باشد نشان دهنده حالت تدافعی در برابر حمله‌ای غیر منتظره و ناگهانی یا بی‌میلی برای تغییر چهره شخص است‌. اگر انگشتها مشت شده باشند، حالت بی میلی شدیدتر است‌.


    متفکر:
    گره کردن دستها به دسته‌های صندلی نشان می‌دهد که شخص سعی دارد احساس خود را مهار کند. اما قفل کردن قوزک پاها به یکدیگر حالت تدافعی است‌. این حالت بیشتر در مسافران مضطرب هواپیمای هنگام پرواز و فرود آن دیده می‌شود.


   دقت‌:
    وقتی شخص انگشت سبابه را روی صورت و بقیه دستش را به صورت گره کرده در پایین صورتش قرار می‌دهد یعنی که با دقت است‌. این حالت نشان می‌دهد که شخص بادقت زیاد به صحبت‌های شما گوش می‌دهد و یک یک کلمات شما را می‌سنجد و در چهره او حالتی انتقادی به چشم می‌خورد.


  - بدگمان‌:
    انگشتهای گره شده زیر چانه و نگاه خیره نشان دهنده حالت تردید و دودلی است‌. او به صحبت‌های شما و صحت گفته‌هایتان تردید می‌کند. در این حالت ممکن است آرنج روی میز قرار گرفته باشد.


  بی‌گناه‌:
    دستهایی که روی سینه قرار گرفته باشد، بهترین نمونه برای نشان دادن و حالت بی‌گناهی و درستکاری است‌. این حالت اثر باقیمانده از شکل سوگند خوردن است که دست را روی قلب قرار می‌دهند.


  - مطمئن‌:
    این حالت دستها در مردها نشان می‌دهد که به آنچه که می‌گویند اعتقاد و اعتماد کامل دارند و در خانمها کمتر دیده می‌شود. خانمها هنگامی که دست خود را به کمر می‌زنند نشان می‌دهند که به آنچه می‌گویند اطمینان دارند.


   - مرموز:
    دستهای به هم مشت شده زیر چانه نشان می‌دهد که شخص نظریاتش را پنهان می‌کند و به شما اجازه می‌دهد به صحبت خود ادامه دهید، تنها هنگامی که حرفهایتان پایان یافت به شما و نظریات شما حمله خواهد کرد.


     ظاهر ساز:
    او آرام به نظر می‌رسد اما این آرامش پیش از توفان است‌. این حالتی است که بیشتر رؤسا به خود می‌گیرند تا خود را به گونه‌ای به زیردستان نزدیک کنند و در عین حال جاذبه آنها نیز کم نشود.


   - آماده و موفق‌:
    قرار دادن پاها روی هر چیز (روی صندلی‌، میز، سکو و... نشانه حالت مالکیت است‌... در یک میز گرد تنها رئیس اجازه دارد چنین حالتی داشته باشد و آرامش خود را نشان دهد.)


   - اعتماد به نفس‌:
    تکیه زدن به صندلی در حالتی که دستها پشت سر قفل شده نشان دهنده اعتماد به نفس قوی است‌. اگر شخصی در این حالت صحبت می‌کند به گفته‌های خود اعتماد دارد و اگر به صحبت‌های شما گوش می‌دهد به خود زحمت ندهید، او خود همه ماجرا را می‌داند

تاریخ ارسال: دوشنبه 7 آذر‌ماه سال 1384 ساعت 19:35 | نویسنده: ستاره | چاپ مطلب
نظرات (5)
دوشنبه 7 آذر‌ماه سال 1384 23:02
مهرانی...
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام سلام ستاره... بلاگر شدنت مبارک..... مطلب ذهنت رو خوندم و خیلی لذت بردم.... موفق باشی ...
پاسخ:
ممنون عزیزم

از کمکت هم ممنون
سه‌شنبه 8 آذر‌ماه سال 1384 09:46
چشم تو چشم
امتیاز: 0 0
لینک نظر
اتفاقا همین امروز صبح داشتم به این موضوع می فکریدم ..
اگه می شد فکر اطرافیان رو خوند خیلی راحت میشد باهاشون صحبت کرد ! ... D:
ولی مشکوک میزنیا !! .. خودت خوشت میاد فکرت رو بخونن ؟!!! "-:D:
جمعه 11 آذر‌ماه سال 1384 18:58
مجید
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
ایول زیبا نوشتی
به منم سر بزن خوشحال میشم
موفق و پیروز باشی در کارت
بای
جمعه 11 آذر‌ماه سال 1384 19:15
حامد
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام......خوبی؟...........باحال بود..........یسر به من بزن........
پاسخ:
سلام
ممنون . ختما خدمت میرسیم
یکشنبه 13 آذر‌ماه سال 1384 10:27
محبوبه
امتیاز: 0 0
لینک نظر
خیلی خوبه : کاملا علمی
(تست !)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد