X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ستاره

شخصی

تنها سه بار در روز فرصت دارید

Imageاز مجموع هشت میلیون و سیصدو پنجاه کارت سوخت نزدیک به سه  میلیون  کارت هنوز توزیع نشده است.در تهران روزانه نزدیک به 45 هزار کارت سوخت توزیع می شود. هرچند بر طبق گزارشات اعلام شده توزیع کارت هوشمند تا پایان اردیبهشت به پایان می رسد،ولی آغاز غیر رسمی استفاده از کارت هوشمند در برخی از جایگاه های عرضه سوخت مشکلاتی برای مردم و دارندگان وسایل نقلیه به وجود آورده است.

پس از صف های طولانی در پشت چراغ های قرمز، با صف هایی طولانی در برخی از پمپ بنزین ها مواجه هستیم.

پیش از این قرار بود استفاده از کارت در جایگاه های عرضه سوخت ، پس از توزیع کارت به متقاضیان و در خرداد ماه اجباری شود. اما تعدادی از جایگاه های عرضه سوخت طی چند روز گذشته - در تهران و برخی شهرستان ها – انحصارا با کارت هوشمند شروع به کار کردند و مشکلاتی را هم برای دارندگان کارت ها که از این توزیع نابهنگام مطلع نشده بودند و هم برای مالکانی که کارت سوخت خود را در یافت نکرده اند، بوجود آورده است.

نبود اطلاعات و جمع آوری نشدن نشانی دارندگان خودرو، به ویژه خودرو های قدیمی توسط ناجا، عدم توزیع بهنگام کارت سوخت به علت فقدان نشانی و در پاره ای از موارد نقص سیستم مخابراتی و اطلاع رسانی، از عوامل عدم اراعه کارت به مالکان خودرو ها محسوب می شود.

علاوه بر این اطلاعات ثبت شده از موتور ها که دارندگان موتور سیکلت ها را وادار به ثبت نام اینترنتی کرده، روند توزیع را با مانعی مواجه می کند که بیشتر از توزیع کنندگان، دریافت کنندگان را تحت الشعاع قرار می دهد. مالکان خودرو های مسافرکش،دارندگان موتور سیکلت ها و خودروهای نیروی مسلح عمده ترین گروهی هستند که کارت سوخت دریافت نکرده اند.ایجاد نظام نوین مدیریت، کنترل مصرف سوخت و تشویق مردم به صرفه جویی، هدف عمده سیستم کارت هوشمند است.هم چنین اصلاح و به روز کردن بانک اطلاعات خودرو ها و مالکان خودرو، ایجاد بانک اطلاعاتی موتور سیکلت کشور،از جمله اهداف دیگر ایجاد جایگاه های سوخت محسوب می شود. کارت خوان های نصب شده در جایگاه‌های سوخت نیز در واقع رایانه هایی هستند که بدون وارد کردن کارت هوشمند سوخت اجازه سوخت گیری برای مصرف کننده را صادر نمی کنند. این کارت خوان ها به گونه ای طراحی شده اند که به مالک خودرو اجازه می دهند تنها سه بار در روز سوخت گیری کند.گفته می شود سیستم الکترونیک کارت هوشمند 6 برابر قوی تر از سیستم شتاب بانکی عمل می کند. اما با وجود این سرعت عمل در سیستم الکترونیکی کارت هوشمند و با وجود برنامه ریزی های صورت گرفته هنوز سوالات زیادی در خصوص کارت های هوشمند و توزیع کارت ها باقی مانده و شاید مهمترین سوالی که مطرح می شود این باشد: کارت های هوشمند سوخت در روند تسهیل امور و رضایت مالکان خودرو ها تنظیم شده یا دولت؟

 

 

منبع:www.titronline.com

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 22 خرداد‌ماه سال 1386 ساعت 21:17 | نویسنده: ستاره | چاپ مطلب
نظرات (5)
چهارشنبه 23 خرداد‌ماه سال 1386 05:36
مهرانی...
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام.. جالب بود..
یکشنبه 27 خرداد‌ماه سال 1386 20:14
ثالث
امتیاز: 0 0
لینک نظر
دویدم و دویدم...
میدونی چی دیدم؟ یه سر بزن
دوشنبه 28 خرداد‌ماه سال 1386 00:40
کورش(k2-4u)
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلاموبلاگزیباییداریبهمنهمسربزن
دوشنبه 28 خرداد‌ماه سال 1386 00:40
کورش(k2-4u)
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلاموبلاگزیباییداریبهمنهمسربزن
دوشنبه 28 خرداد‌ماه سال 1386 00:40
کورش(k2-4u)
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلاموبلاگزیباییداریبهمنهمسربزن
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد